wtorek, 27 listopada 2012

KOBIETA REKLAMA

Kobieta reklama, żywa reklama - hostessa.
Piękne, młode kobiety przyciągający męski jak i kobiecy wzrok, reklamaują w niezwykle skuteczny sposób produkty.Odwołując się do wcześniej poruszanego efektu aureoli, ładne, piękne kobiety oddziałują w bardzo pozytywny sposób na promocje produktu
HOSTESSA Hostessa to jedno z najbardziej tajemniczych stanowisk na rynku pracy. Hostessa może, bowiem zajmować się naprawdę wieloma rzeczami w odmiennych branżach. Praca na stanowisku hostessa może być bardzo dobrze opłacana lub może to być przeciętne zajęcie, niewymagające kwalifikacji, a zarazem mało atrakcyjne finansowo. Hostessa może zajmować się na przykład promocją bezpośrednią w supermarketach poprzez zachęcanie do zakupu proszku do prania czy nowego smaku jogurtu. Coraz częściej jednak hostessy zajmują się coraz ambitniejszymi rzeczami, udzielając się na targach, bankietach, eventach.
Jednak na rynku pracy poprzeczka stawiana jest coraz wyżej i piękne kobiety coraz częściej poza atutami fizycznymi muszą posiadać inne umiejętności takie jak znajomość języków obcych, odpowiednich programów komputerowych etc. A więc nie tylko wygląd. Jednak zapewne wszyscy stwierdzimy, że promocja z udziałem pięknej kobiety potrafi zdziałać wiele:)
źródło:http://www.google.pl/imgres?hl=pl&tbo=d&biw=1366&bih=600&tbm=isch&tbnid=2P5O6NwbOCZzKM:&imgrefurl=http://flaker.pl/t/dziewczyny&docid=yLseFseOA8AT4M&imgurl=http://static2.flaker.pl/static/images/flaker/user_submitted/m_1119538_1351940348_0_755.jpeg&w=755&h=886&ei=QUC1UMidBMS6hAe-vYHQCA&zoom=1&iact=rc&dur=216&sig=110287223762308230140&page=1&tbnh=145&tbnw=130&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:3,s:0,i:90&tx=81&ty=85 http://www.google.pl/imgres?hl=pl&tbo=d&biw=1366&bih=600&tbm=isch&tbnid=LpicPyvJmgYCaM:&imgrefurl=http://dlalejdis.pl/artykuly/sekretarki_tez_obchodza_swoje_swieto_&docid=dfB0Y64DpBIKgM&imgurl=http://kobieta20.pl/media/artykuly/kobieta_20/rodzina/zawod_hostessa1.jpg&w=320&h=240&ei=QUC1UMidBMS6hAe-vYHQCA&zoom=1&iact=rc&dur=162&sig=110287223762308230140&page=1&tbnh=145&tbnw=201&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:5,s:0,i:96&tx=117&ty=70 http://www.google.pl/imgres?hl=pl&tbo=d&biw=1366&bih=600&tbm=isch&tbnid=xmV4rr_sooyiqM:&imgrefurl=http://reklamy-opowiadan-o-hp.blog.onet.pl/&docid=fI48CIc-1x4RpM&imgurl=http://bi.gazeta.pl/im/4/8123/z8123974Q,Hostessy-z-E3.jpg&w=604&h=453&ei=QUC1UMidBMS6hAe-vYHQCA&zoom=1&iact=hc&vpx=2&vpy=279&dur=26&hovh=194&hovw=259&tx=92&ty=84&sig=110287223762308230140&page=2&tbnh=157&tbnw=200&start=19&ndsp=29&ved=1t:429,r:40,s:0,i:204 http://www.scigacz.pl/zdjecia/gallery/relacje/MOTOCYKL_EXPO_2008/hostesy_suzuki.jpg.html?utm_source=google&utm_medium=image&utm_campaign=http://foto.scigacz.pl/gallery/relacje/MOTOCYKL_EXPO_2008/hostesy_suzuki.jpg--poz--68http://www.hostessa.org/

sobota, 24 listopada 2012

OBRAZ KOBIETY KIEROWCY


Mężczyzna a kobieta - kto lepiej prowadzi? Ach tak, tak… na temat tego, jakimi jesteśmy kierowcami, doczekałyśmy się nieskończonej ilości kawałów i kpin. Bla bla bla… ; ) Oczywiście twórcy reklam, nie mogliby pominąć takiego wizerunku nas: kobiet, których miejsce niekoniecznie to to, za kierownicą… bo na nim, skupiamy się nie na drodze. Koncentrujemy się wtedy: na poprawie makijażu i sprawdzaniu co sekundę, czy aby na pewno dobrze się prezentujemy ;D … nie wspominając o prowadzeniu rozmów przez telefon….


Osobiście znamy mnóstwo kobiet, które za kółkiem radzą sobie świetnie. Nie jeden Pan, mógłby uczyć się od nich cierpliwości, i nabywać umiejętności.. : )

W reklamach jednak to Panowie mówią o zaletach auta, dają popis swoich umiejętności.  A kobieta? A ta, tworzy dodatek – jest ładną Panią uśmiechającą się. I tak nieraz nie aspirujemy nawet do tego, by spróbować siąść za stery auta, ponieważ inny obrazek jest nam pokazywany. Mężczyzna a kobieta - w świecie reklamy, przepaść bez dna...

Badania (zespołu naukowców pod kierunkiem Dr Courtney von Hippel, z wydziału psychologii Uniwersytetu Queensland) wykazały, że przez powątpiewanie Panów w to, że potrafimy dobrze jeździć, pojawia się  w nas niska samoocena, i dekoncentrujemy się za kółkiem częściej niż oni. Ulegamy podświadomie stereotypom…. „Według Dr von Hippel może to wynikać chociażby z takich zachowań jak trzęsienie głową partnera siedzącego obok kobiety-kierowcy, wykonywaniu dziwnych ruchów, które dekoncentrują prowadzącą samochód. A wtedy nie trudno o wypadek.”….No tak, jeśli ktoś ciągle powtarza, że czegoś nie umiemy, to w końcu same w to wierzymy.


Właśnie przez ten stereotyp, osłuchanie się z naszą niezaradnością, nie raz mogą mylić nam się pewne rzeczy, co wykorzystają reklamodawcy w spotach jak np. w tym : ( I oczywiście kobietą prowadzącą auto jest blondynka - standardowy obraz kobiety;))


:D

My jednak uważamy (i na pewno nie jesteśmy w tym odosobnione), że i w grupie mężczyzn i kobiet są ci źli i dobrzy kierowcy… po prostu o wpadkach kobiet mówi się częściej, i bardziej te są wyśmiewane. A reklamy? W nich zawsze będą pojawiać się stereotypowe role – bo to one gwarantują skuteczność przekazu – lepiej są odbierane, bo nie kłócą się z tym, co przyjęło się za naturalne…obraz kobiety nieumiejętnie jeżdżącej - to się sprzedaje.

Odchodząc od umiejętności Pań za kierownicą. Panuje powszechnie opinia, że nie znamy się na parametrach technicznych aut (nawet się tym nie interesujemy) , i wybieramy auto kierując się jego wyglądem. Hmmm… no większość z nas to urodzone estetki. Producenci dobrze wiedzą, że lubimy się wyróżniać  i posiadać niebanalne ozdoby...Znalazłyśmy w sieci piękną, a zarazem niezwykle kobiecą ozdobę auta, a mianowicie… rzęsy! J tak, tak… jak już ma być kobieco, to na całego ;D gadżet ten stał się hitem w wielkiej Brytanii i USA. 
Podoba Wam się taki sposób nadania odpowiedniego charakteru auta? :D

Czekamy na Wasze wypowiedzi.

A Wy, za jakich kierowców uważacie kobiety? Sądzicie, że reklamy, czy ogólnie krążąca opinia, są adekwatne do rzeczywistości? Pozdrawiamy, i nie zapomnijcie zajrzeć do nas we wtorek... ŻRÓDŁA:

wtorek, 20 listopada 2012

LASKA Z KALENDARZA

Wszędzie już widać świąteczne dekoracje, reklamy i inne detale kojarzące się nam ze świętami, zimą. Koniec roku zbliża się nieubłaganie, w naszych kalendarzach zostało coraz mniej dni do wykreślenia, kartek do wydarcia:). Już niedługo czas na nowy kalendarz, który bardzo często jest wykorzystywany w reklamowaniu poszczególnych firm, które obdarowują kalendarzami oznaczonymi swoim logo klientów.
Kobieta w reklamie w formie kalendarza odgrywa znaczną rolę. Seksowna, wyzywająca kobieta przykuwająca wzrok, budząca pożądanie, poprawiająca nastrój nad nią nazwa miesiąca , często ledwo przez panów zauważona, tego typu kalendarze są świetną formą promocji, chętnie wykorzystywaną przez małe jak i te wielkie firmy i przedsiębiorstwa. Patrząc stereotypowo kalendarze te adresowane są do mężczyzn, często tych pracujących fizycznie, kto z nas choć raz nie widział kalendarza z ,,gołą babą" w warsztacie samochodowym, magazynie czy jakimś męskim zapleczu pracowniczym ?to już klasyka, choć pojawiają się nowe kontrowersje w tej dziedzinie: np.kalendarze dla firmy ZPD Linder produkujące trumny.
Przykłady kalendarzy:
ZPD Linder 2012:
ZPD Linder 2013:


Henry Hund:

sobota, 17 listopada 2012

ODSTEREOTYPUJ SIĘ!Codziennie mijamy mnóstwo osób. Spotykamy ich w pracy, kinie itd. W większości, nie jesteśmy w stanie wnikać w to, jaką kto jest osobą. Stereotypy poniekąd ułatwiają nam życie. Idziemy na skróty: Ta ruda, to na pewno fałszywa. Blondynka - nieziemsko głupia!!! I tak nie dajemy szansy sobie i innym, być może na ważne dla nas znajomości. Obraz kobiety jaki sobie stworzyliśmy jednak pozostaje. Czy warto zatem walczyć z tymi utartymi schematami? A może iść w innym kierunku? Utwierdzać ludzi w przekonaniu, że jesteśmy takie jakimi nas widzą, wiedząc jednocześnie, że postrzegania naszej osoby jest zupełnie mylne, i nie takie? Przecież kto ma wiedzieć, jakie jesteśmy, ten wie?
Nasze widzenie to jedno, próby zmiany itd., ale reklamy… Tak to one niweczą te wszystkie zabiegi zmian wizerunkowych. W bardzo wielu przekazach reklamowych, pokazane jesteśmy jako (delikatnie mówiąc) mało rozgarnięte istotki... Spójrzmy chociażby na ten spot:no tak… Niezbyt ogarnięta Blondynka… i która mądrzejsza? Tak, tak: Blond kontra Brunetka… konflikt od wieków, który nigdy NIE ZOSTANIE ROZSTRZYGNIĘTY na korzyść żadnej ze stron (może to i lepiej) : ) Niemniej jednak, o czym kolor włosów ma świadczyć? Przecież ten niczego nie wyznacza… Jednak każde głupie sytuacje, przypisuje się jasnowłosym – „no tak blondynka”.. i nagle zdarzenia, przestają nas dziwić… Kawałów przecież, na nasz temat jest niezliczona miara.  Nie ukrywajmy – niektóre z nich naprawdę są świetne ;D… (NIE O TYM JEDNAK MIAŁYŚMY PISAĆ ;)) Kolejny spot – hmm… taaaak ;D czy trzeba coś komentować? Reklamodawcy często muszą przerysować czyjś obraz, zrobić z niego niemal karykaturę, po to tylko, by przekaz był… CHWYTLIWY. W końcu, każdy z nas doskonale wie, jakie zadanie ma wypełniać reklama.

Tak myślimy:  Czy OBRAZ KOBIETY BLONDYNKI  jest, aż tak niekorzystny? Od lat obśmiewana, zaszufladkowana jako: głupia, pusta, dla której liczy się tylko zabawa itp…. Przykłady te, mówią, że tak – trochę może mniej poważnie, podchodzą do nas na początku osoby, które poznajemy (jakaś ich część). Do momentu oczywiście, w którym poznają nas takimi jakimi jesteśmy – nie powierzchownie.  Jest też ta druga strona – z jej perspektywy patrząc, mamy NIEKIEDY trochę łatwiej… np. nieraz uda nam się nie zapłacić mandatu, bo policjant, i tak machnie ręką: „a niech jedzie, co mi tam” ;p.. itp.  itd… Bez względu jednak na ilość plusów/minusów, trzeba mieć dystans do siebie, i świata. Brać z przymrużeniem oka, każdy stereotyp (nie sugerować się nim) - bawmy się tym co słyszymy. Po prostu róbmy swoje! Bądźmy takie jakie chcemy, bez zastanawiania się w kółko, jak inni to ocenią. Każdy popełnia błędy, palnie jakieś głupstwa (które później w gronie znajomych krążą jako anegdoty latami :D ), ALE kolor włosów nie ma z tym ABSOLUTNIE niczego wspólnego…

odSTEREOTYPUJMY SIĘ i już!!! J)))

 Zgadzacie się? Bo My – dwie jasnowłose ;D… zdecydowanie tak:)  Pozdrawiamy cieplutko!!!


                                               http://www.youtube.com/watch?v=lo1VeZh9ziw

wtorek, 13 listopada 2012

OBRAZ KOBIETY W ZAKAZANYCH REKLAMACH


Dziś chciałybyśmy poruszyć temat zakazanych reklam i ujęciu kobiet w tych oto reklamach.

Postarajmy się zastanowić, dlaczego tak naprawdę są one zakazane?

Wiele z tych reklam wywołuje: śmiech, bulwersuje i zażenowanie, jednak pomimo wszystko pożądamy takich właśnie reklam, świadczy o tym chociażby oglądalność takowych reklam w Internecie, gdzie są ogólnodostępne. Np:
Ta reklama wydaję się być śmieszna, lecz zapewne może urazić uczucia, niejednej Pani, doprowadzić do kompleksów.
Ta z kolei jest wulgrna, ostra, erotyczn i dla wielu kobiet poniżjąca.
Ta reklama również erotyczna i wyuzdna...
Reklmy telewizyjne również są bardzo kontrowersyjne:


Pewnie nie jeden Pan chciałby tak troskliwą pielęgniarkę.

Śmieszy czy bulwersuje? na pewno zaskakuje...
Powyższe reklamy nie zostały wyemitowane, wydrukowane nie uzyskały prawa publikacji, dlaczego?
Czy ludzie tworzący je balansują na cienkiej granicy i liczą, że reklamy ,,przejdą"?,czy może też wykwalifikowani reklamodawcy, bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, iż reklamy będą zakazane i tym samym lepiej pod tą nazwą wypromują w internecie. Przecież w końcu do nas trafiły, a zakazany owoc smakuje lepiej.
Reklamy zakazane, często poruszają jakże chwytliwą dziś tematykę seksu, kobiety w nich są wyuzdane, bądź przedstawione jako obiekt porządania, bardzo odważnie, jednak swoją drogą dziwne jest to, że dzisiejsze teledyski na np.MTV kipią seksem i nie są tak żarliwie cenzurowane jak reklamy.
Co Wy na to wszystko:)?


sobota, 10 listopada 2012

PIERSI KOBIET SPRAWA


Przeglądając ostatnio strony internetowe, natrafiłyśmy na bardzo ciekawe zdjęcie reklamowe. O to ono:


No i jeszcze dwa inne:


Przyciągnęło skutecznie naszą uwagę, a niesie w sobie ważne przesłanie…. W reklamach bardzo często spotykamy Kobiety, które przyciągają męski wzrok: czy to sposobem poruszania się, spojrzeniem, ale i… biustem. Nie oszukujmy się. Ta część ciała, zawsze będzie wywoływać wśród mężczyzn zainteresowanie : ) . Reklama ta jednak, nie traktuje ich jako obiektu seksualnego. Ta konkretna, ma na celu uzmysłowienie nam, że w zatapianiu się w kompleksy (tu przykłady: fryzury, która nie jest taką jaką byśmy chciały, czy to wielkość naszych pup, pryszcz gdzieś na środku czoła - to nie problemy!!! ) zapominamy o nich – o piersiach. Rak piersi (bo nazwijmy rzecz po imieniu) może dotknąć każdą z nas. Nie ma znaczenia, z jakimi problemami urody się zmagamy, niezależnie od wieku, pochodzenia, trybu życia jaki prowadzimy. Codzienność, dorównywanie ideałom kobiet z reklam, zmusza nas do ciągłego biegu. Liczy się tylko to, by doścignąć ów ideałów. Zapominamy w tym jednak o tym, co naprawdę ważne - o regularnych badaniach, o zdrowiu. Reklama ta ma na celu ukazanie nam, że i na to w życiu musimy znaleźć czas, skoro nieraz uganiamy się za mało istotnym… Więc zamiast marudzić, że to nie takie itd., lepiej swoją uwagę skierować na to, co naprawdę się liczy, i zawczasu zapobiegać pewnym niechcianym historiom… Tego typu przekazy nigdy nie są łatwe w odbiorze, jednak: Czy pokazanie problemu w taki sposób ,ukazanie jego powszechności przemawia do Was? Uważacie, że potrzeba nam takich kampanii? W naszej opinii: „Tak” – a w Waszej? Trochę poważniej dziś, ale My staramy się mówić o tym, o czym warto, i o czym mówić się powinno…wtorek, 6 listopada 2012

OBRAZ KOBIETY A KONCERNY TYTONIOWE

Dzisiaj chciałabym, przyjrzec się reklamą papierosów i kobietom w nich przestawionych, dziś mija 3 tydzień mojego celibatu tytoniowego więc temat jest bliski:)
Wszyscy racjonalnie myślący ludzie, zdają sobie sprawę z tego jak niszczący wpływ na organizm ma palenia, pomimo świadomości, iż trujemy się i powoli wykańczamy siebie, bardzo ciężko jest nam zaprzestac i porzucic ten wstrętny nałóg. Media niestety tak naprawdę, też nam nie pomagają, a wręcz przeciwnie.
To niesamowite, ale nie tak dawano, palenie było w dobrym guście, a w reklamach wykorzystywano nie tylko aktorów, kobiety, dzieci, a nawet lekarzy. Niepalący mogli się poczuc jak jakieś dziwolągi...
Kobiety i ich wizerunek bardzo często wykorzystywane są w reklamach promujących tytoniową trutkę. Wykorzystany jest seksapil kobiet, atrakcyjnośc, świeżośc a nawet co dziwne status matki i żony...

Poprzez ukazanie atrakcyjnej kobiety koncerny tytoniowe chcą pozyskac rzeszę palaczek pragnących dogonic modne i mocno wyidealizowane palące na reklamach kobiety. Nie zastanawiające się oczywiście w momencie oglądania reklamy nad minusami palenia a odbierające je w samych superlatywach, których tak naprawdę nie ma.

To wydaję mi się byc już wielka przesadą:

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.
źródło: http://nalogow.com/rzuc-palenie-forum/11-tworczo-bezdymna/909-mamice-koncerny-tytoniowe--drastyczne-materialy.html

sobota, 3 listopada 2012

EGOIZM KOBIECOŚCI


Dziś porzucimy na chwilę temat obraz kobiety w reklamie (choć nie do końca). Zajmiemy się sprawami… ducha. Pragniemy zapoznać Was, z KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ kierowaną do KOBIET. Rozpoczęła się parę miesięcy temu, w większych miastach tj. w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Gdyni no i w Poznaniu. Wystartowała 8 MARCA (jakże wymowna dla nas data:)… Zawierała istotne dla każdej z nas sprawy. Jej cel, stanowił ukazanie NAM naszej siły - tego jakie pokłady energii, w Kobietach drzemią. Miała uświadamiać, że można być dopiero wtedy prawdziwie wolną i szczęśliwą, gdy zgłębi się swoje wnętrze. Należy odpowiedzieć sobie na pytania: Czego naprawdę chcemy? Co jest dla nas najistotniejsze?  My – Polki, jesteśmy takimi kobietami, które chcą dojść do perfekcji, w każdej sferze życia. Dążenie do niej zaszczepiają nam: spoty reklamowe, programy telewizyjne, wywiady z ludźmi sceny, presja otoczenia. Kiedy na jakiejś płaszczyźnie nam nie wychodzi, tracimy wiarę w siebie.  Czujemy gorycz porażki... Jak więc postępować, aby unikać tego typu rozczarowań?


TEMATYKA KAMPANII...

Właśnie po to odbyły się owe szkolenia. Ich tematem przewodnim była WIELOZADANIOWOŚĆ KOBIET. W trakcie spotkań (dwóch dni), kobiety pozyskiwały wiedzę, umiejętność kreowania siebie – a tak naprawdę zaakceptowania, i pokochania siebie taką, jaką się jest (nie idealną – nie we wszystkim).  Zawsze będziemy się różnić (na pewno filozofii tu nie odkryłyśmy :)).  Rzecz tkwi w tym, aby umieć akceptować siebie z wadami i zaletami. Może postawy takiej nie ułatwiają nam media – kreują okreslony obraz kobiety - określone wzorce: sylwetki, zachowań etc.  Jednak przekonanie o swojej wartości, musi płynąć z naszego wnętrza. Dlaczego ciągle mamy robić coś pod kogoś? Gdzie w tym jesteśmy my?

OBRAZ KOBIETY SIŁACZKI

Nie robimy przecież niczego złego, w momentach, w których chcemy zadbać o siebie. Odpocząć od codziennych spraw, rozwijać się intelektualnie… Nie musimy być przecież perfekcyjne ZAWSZE, WSZĘDZIE I WE WSZYSTKIM! NIE JESTEŚMY ROBOTAMI! MY jak najbardziej popieramy zamysł twórców kampanii, i życzymy sobie, aby tego typu działań, było więcej, więcej i… WIĘCEJ!!! Może one właśnie pomogą, w przełamywaniu stereotypów, którymi karmią nas reklamy? UCZMY SIĘ SWOJEJ SIŁY, SAMOŚWIADOMOŚCI –BĄDŹMY POZYTYWNYMI EGOISTKAMI :)Zgadzacie się, że trzeba myśleć o sobie, i swoich potrzebach? (oczywiście, w  pozytywnym słowa tego znaczeniu). Co WAM (jeśli odpowiedzieć brzmi: TAK!) pomaga w tym, żeby zachować świadomość własnego „JA”? .... Jak zawsze ciekawi nas, WASZE zdanie!…. Pozdrawiamy cieplutko!!! Aaa i pamiętajcie: kolejna dawka nowości, już WE WTOREK! TEGO NIE MOŻECIE PRZEGAPIĆ ;dZdjęcia pochodzą z: