wtorek, 30 października 2012

EFEKT AUREOLI

Efekt aureoli. Nie chodzi tu dosłownie o aureolę anioła nad głową jak w reklamie. Myślę jednak, że powyższa reklama pomoże nam to zrozumieć:). Dlaczego anioły są ładne,często wręcz piękne, a nie brzydkie, bądź przeciętne?
EFEKT AUREOLI- według szczegółowych badań naukowców, psychologów, socjologów, my (a raczej nasz mózg)  automatycznie osobom ładnym nadaje sane dobre cechy:). Tak więc osoba ŁADNA = OSOBA DOBRA (trochę to niesprawiedliwe:P). W reklamach więc, często (o ile nie zawsze) występują ładne kobiety,reklamujące dany produkt, aby uwypuklić jego zalety.
Co sądzicie na ten temat?Czy ładnym ludziom jest łatwiej w życiu?

źródło spotu reklamowego : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qs7J-iF0QqA

sobota, 27 października 2012

OBRAZ KOBIETY - MATKI


Dziś chcemy podzielić się z Wami opinią tyczącą reklam dla Mam. W większości dotyczą one ich pociech , a ściślej: produktów spożywczych, pielęgnacyjnych, mających zapewnić maluchom największy komfort. Niektóre szufladki, w które zamyka nas świat, są dyskusyjne - naszym zdaniem nie w przypadku tej. Nie ma nic piękniejszego jak obraz kobiety - matki w życiu, jak i w reklamie. Pokazanie jej, jako tej dającej życie, i dbającej o jego najwyższą jakość.  Producenci reklam dobrze wiedzą, że odwołując się do emocji, do najczystszych uczuć, jakie budzi w kobiecie macierzyństwo, pozyskają ich aprobatę względem swojego produktu. Każda kobieta - Mama przychyliłaby nieba dziecku, aby tylko ono było szczęśliwe, i wzrastało w miłości i poczuciu bezpieczeństwa . .. oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale my chcemy wierzyć, że jest ich coraz mniej… Spójrzcie na Maluszka, jest tak kruchy, ale patrząc na to zdjęcie, i widząc go wtulonego w bezpieczne objęcia Mamy, samej chce się być na jej miejscu, i jak ona trzymać w dłoniach cały świat… J Reklamy tego typu, zawsze (przynajmniej w nas) zostawiają piękne uczucia, w końcu ukazują dla i o kogo warto się starać J Zgadzacie się z tym, czy może wręcz przeciwnie działają na Was takie spoty? podoba Wam się taki obraz kobiety? Piszcie, komentujcie proszę, co tylko uznacie za ważne, by dodać w tej kwestii,bo przecież każdej z nas zależy na pozytywnym wizerunku kobiety - to co ukazane w reklamie, wkrada się przecież w codzienne życie.

…a przy okazji tego wpisu, chcemy poinformować Was, że nowości na naszym blogu, będą pojawiać się w każdy wtorek i sobotę – Zapraszamy do regularnych odwiedzin J Trzymajcie się cieplutko


niedziela, 14 października 2012

stereotypowy obraz kobiety


Kobieta idealna


Obraz kobiety nowoczesnej, jaki serwują nam reklamy, to supermenka: piękna, zadbana, wykształcona, perfekcyjna Pani Domu i mama gromadki dzieci, a przy tym zadowolona i uśmiechnięta. Na ile rzutuje to na wymagania, stawiane podświadomie kobietom przez otoczenie?
Czy to własnie reklamy nie utrwalają w świadomości otoczenia stereotypów? Na to pytanie odpowiedzmy sobie sami.


Zdjęcie pochodzi z: http://www.papilot.pl/lifestyle-ciekawostki/1295/Stereotypy-kobiet-w-reklamie.html

obraz kobiety Monroe


Marilyn Monroe


Jak myślicie, w jak dużym stopniu jej postać, miała wpływ na powstanie stereotypu o blondynkach?  Czy obraz kobiety, ucierpiał, przez rolę jaką kreowała? Może wręcz przeciwnie, wzbogacił go? Stereotypy mają do siebie to, że szybko się utrwalają, przechodzą z ust do ust.... Niezaprzeczalnie jest ikoną seksu, stylu, ale czy aby za często ludzie, a zwłaszcza mężczyźni nie zapominają o tym, że obok seksualności, zmysłowości, była kobietą, z uczuciami, marzeniami itp ?... Zastanawiamy się, czy jej wizerunek, wpływa pozytywnie na wypromowanie produktu? Jeżeli w reklamie pojawi się kobieta bliska jej ideałowi, reklamodawcy mogą mieć pewność skuteczności treści w nim prezentowanych? jak myślicie? taki obraz kobiety nam odpowiada?