sobota, 29 grudnia 2012

TO JUŻ JEST KONIEC....


Kochani, dzisiejszy wpis, jest już OSTATNIM :) Rozliczeń naszych działań nadszedł czas:) Mamy nadzieję, że nasz blog wielu osobom przybliżył obraz kobiety jaki przekazują, i utrwalają w nas reklamy. Dla nas samych była to ciekawa przygoda, i wiele się dowiedziałyśmy. 

DZIĘKUJEMY 
wszystkim tym, którzy regularnie czytali publikowane przez nas treści, co przyczyniło się do tak licznych odwiedzin bloga!!! ;D...  Dziękujemy również za wszystkie komentarze!!! 

No to czas na podsumowanie. Kobiecy wizerunek rządzi tym światem:) Nikogo dziwić to nie powinno. do nas i o nas mówi wszystko wokół!!! 


NATURALNE PIĘKNO W REKLAMIE - KOBIECE SPOJRZENIE


Wspólnie z autorami bloga:

 http://reklamapodlupa.blogspot.com/ 

postanowiłyśmy przyjrzeć się temu, jak na piękno (to naturalne) patrzą kobiety, a jak mężczyźni :) U nas oczywiście kobiecy punkt widzenia, ZACHĘCAMY do zapoznania się ze zdaniem każdej ze stron i odwiedzenia bloga naszych przyjaciół :). Link do niego znajdziecie również po zapoznaniu się z treścią naszego wpisu:) MIŁEGO CZYTANIA:)
   
Na pewno zauważyliście co przedstawia tło naszego funpage'a - dla mniej zorientowanych, zdobi je zdjęcie kampanii Dove. :) Kobiety w różnym wieku, rozmiarze, o innym kolorze skóry - wszystkie łączy jedno - PIĘKNO. 


Reklamy nieraz przekłamują rzeczywistość, pokazują obrazy idealne. My - zarówno kobiety jak i mężczyźni, ślepo wierzymy temu co widzą nasze oczy. Zapominamy, że dużo rzeczy, jest podrasowanych, wygładzonych - po prostu mało realnych. Marka "Dove" jako jedna z nielicznych zauważyła ten problem, przez co stara się umacniać w każdej z kobiet przekonanie o jej wyjątkowości, które skutecznie tłumią reklamy nacechowane przerysowanym pięknem. 
Marka "Dove" stoi na stanowisku, że telewizja, reklamy powinny pokazywać realny obraz kobiety, po to, by nie gonić za ideałami, które w przekonaniu każdego przecież, mają inną definicję, inne rzeczy go wyznaczają. Od zawsze mężczyzna a kobieta prezentują inne spojrzenie na wiele spraw - co do urody nasze widzenie zawsze jest przekłamane. Media kreują rzeczywistość  a brakiem REALNOŚCI napędza się sztuczny pościg tych starszych i młodszych  (w wypadku tych drugich dopiero co wkraczających w dorosły świat, szukających własnego ja, i swojego miejsca w świecie) za czymś czego doścignąć nieraz nie sposób. Jesteśmy zdania, że kobiety chcą patrzeć na piękno, ale takie, będące efektem pielęgnacji, dbania o sobie, a nie to powstałe przez "upiększenia go skalpelem" etc.

WIARYGODNA KAMPANIA, CZY NIE

"Dove" rzeczywiście stara się urealniać obraz kobiety taką jaką jest, ale i ona w swych przekazach szuka kobiet o nieskazitelnej skórze, cerze, nie za chudych, i nazbyt krągłych. Czy zatem rzeczywiście można wierzyć kampanii? Jest za naturalnym pięknem, jednocześnie dokonując jego selekcji? Bez względu na odpowiedź na to pytanie, którą każda musi udzielić sobie sama, jedno jest pewne: Nie w telewizji, nie w świecie, nie w swoim otoczeniu, tylko w sobie - tam trzeba znaleźć siebie -  prawdziwą... pokochać ją i taką pokazać światu :)Nie można się chyba nie zgodzić, co? :)

a jak na naturalne piękno PATRZĄ MĘŻCZYŹNI? CZY NASZE WIDZENIE PIĘKNA RÓŻNI SIĘ W ZNACZNY SPOSÓB OD MĘSKIEGO SPOJRZENIA NA NIE?

DRUGI PUNKT WIDZENIA ZNAJDZIECIE NA: 
http://reklamapodlupa.blogspot.com/2012/12/naturalne-piekno-w-reklamie-meskie.html

KONIECZNIE ZAJRZYJCIE I PRZECZYTAJCIE!!! ZAPRASZAMY!!!


 A czym dla Was jest piękno? Czekamy na Wasze JUŻ OSTATNIE komentarze. Pozdrawiamy i TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO! papa :)))

źródła materiałów:
http://antyproana.blox.pl/2010/08/Hipokryzja-czy-marketing.html
http://www.losmejores.pl/index.php?i=nasze_prace&projekt_id=2
http://www.studiosundaylove.pl/portfolio/dove/
http://wizaz.pl/akcje/dove/
http://gracehuang.com/news/2012/03/dove-beauty-moments/

9 komentarzy:

 1. Stworzyłyście miejsce , które chce się czytać, oglądać i wracać po więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Będe tęsknić za Waszym blogiem, szkoda, że to już koniec:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam na waszego bloga o facetach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. haha pomyślimy - kto wie, może takowy będzie :)

  Cieszymy się, że spodobał Wam się nasz blog - miło, że nasza praca nie poszła na marne :) Pozdrawiamy!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetny blog, wiele ciekawych reklam dzięki Wam zobaczyłam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Blog rewelacja, mam nadzieję, że jeszcze Was poczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Naturalność jest w cenie:) Miło się czytało :)

  OdpowiedzUsuń
 8. jak to koniec?!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ajajaj, gratulacje i wszystkiego naj!

  OdpowiedzUsuń