sobota, 3 listopada 2012

EGOIZM KOBIECOŚCI


Dziś porzucimy na chwilę temat obraz kobiety w reklamie (choć nie do końca). Zajmiemy się sprawami… ducha. Pragniemy zapoznać Was, z KAMPANIĄ SPOŁECZNĄ kierowaną do KOBIET. Rozpoczęła się parę miesięcy temu, w większych miastach tj. w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Gdyni no i w Poznaniu. Wystartowała 8 MARCA (jakże wymowna dla nas data:)… Zawierała istotne dla każdej z nas sprawy. Jej cel, stanowił ukazanie NAM naszej siły - tego jakie pokłady energii, w Kobietach drzemią. Miała uświadamiać, że można być dopiero wtedy prawdziwie wolną i szczęśliwą, gdy zgłębi się swoje wnętrze. Należy odpowiedzieć sobie na pytania: Czego naprawdę chcemy? Co jest dla nas najistotniejsze?  My – Polki, jesteśmy takimi kobietami, które chcą dojść do perfekcji, w każdej sferze życia. Dążenie do niej zaszczepiają nam: spoty reklamowe, programy telewizyjne, wywiady z ludźmi sceny, presja otoczenia. Kiedy na jakiejś płaszczyźnie nam nie wychodzi, tracimy wiarę w siebie.  Czujemy gorycz porażki... Jak więc postępować, aby unikać tego typu rozczarowań?


TEMATYKA KAMPANII...

Właśnie po to odbyły się owe szkolenia. Ich tematem przewodnim była WIELOZADANIOWOŚĆ KOBIET. W trakcie spotkań (dwóch dni), kobiety pozyskiwały wiedzę, umiejętność kreowania siebie – a tak naprawdę zaakceptowania, i pokochania siebie taką, jaką się jest (nie idealną – nie we wszystkim).  Zawsze będziemy się różnić (na pewno filozofii tu nie odkryłyśmy :)).  Rzecz tkwi w tym, aby umieć akceptować siebie z wadami i zaletami. Może postawy takiej nie ułatwiają nam media – kreują okreslony obraz kobiety - określone wzorce: sylwetki, zachowań etc.  Jednak przekonanie o swojej wartości, musi płynąć z naszego wnętrza. Dlaczego ciągle mamy robić coś pod kogoś? Gdzie w tym jesteśmy my?

OBRAZ KOBIETY SIŁACZKI

Nie robimy przecież niczego złego, w momentach, w których chcemy zadbać o siebie. Odpocząć od codziennych spraw, rozwijać się intelektualnie… Nie musimy być przecież perfekcyjne ZAWSZE, WSZĘDZIE I WE WSZYSTKIM! NIE JESTEŚMY ROBOTAMI! MY jak najbardziej popieramy zamysł twórców kampanii, i życzymy sobie, aby tego typu działań, było więcej, więcej i… WIĘCEJ!!! Może one właśnie pomogą, w przełamywaniu stereotypów, którymi karmią nas reklamy? UCZMY SIĘ SWOJEJ SIŁY, SAMOŚWIADOMOŚCI –BĄDŹMY POZYTYWNYMI EGOISTKAMI :)Zgadzacie się, że trzeba myśleć o sobie, i swoich potrzebach? (oczywiście, w  pozytywnym słowa tego znaczeniu). Co WAM (jeśli odpowiedzieć brzmi: TAK!) pomaga w tym, żeby zachować świadomość własnego „JA”? .... Jak zawsze ciekawi nas, WASZE zdanie!…. Pozdrawiamy cieplutko!!! Aaa i pamiętajcie: kolejna dawka nowości, już WE WTOREK! TEGO NIE MOŻECIE PRZEGAPIĆ ;dZdjęcia pochodzą z:

9 komentarzy:

 1. ZAWSZE! Byle bez szwanku dla uczuć tych co wokół :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Kampania jak najbardziej potrzebna, pożyteczna i wiele uzmysławia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny, dajecie radę!!! Oby tak dalej!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale tu się fajnie pozmieniało :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękujemy:) Mamy nadzieję, że skłoni Cię to do częstych odwiedzin:D

  OdpowiedzUsuń
 6. świadomość samej siebie trudno osiągnąć w dzisiejszym świecie, ale popieram zarys akcji. otwierajmy się.

  OdpowiedzUsuń
 7. trzeba znać swoją wartość.

  OdpowiedzUsuń
 8. pozytywny egoizm!!! TAK:)

  OdpowiedzUsuń
 9. świetna kampania - takich właśnie potrzeba!!!

  OdpowiedzUsuń