sobota, 10 listopada 2012

PIERSI KOBIET SPRAWA


Przeglądając ostatnio strony internetowe, natrafiłyśmy na bardzo ciekawe zdjęcie reklamowe. O to ono:


No i jeszcze dwa inne:


Przyciągnęło skutecznie naszą uwagę, a niesie w sobie ważne przesłanie…. W reklamach bardzo często spotykamy Kobiety, które przyciągają męski wzrok: czy to sposobem poruszania się, spojrzeniem, ale i… biustem. Nie oszukujmy się. Ta część ciała, zawsze będzie wywoływać wśród mężczyzn zainteresowanie : ) . Reklama ta jednak, nie traktuje ich jako obiektu seksualnego. Ta konkretna, ma na celu uzmysłowienie nam, że w zatapianiu się w kompleksy (tu przykłady: fryzury, która nie jest taką jaką byśmy chciały, czy to wielkość naszych pup, pryszcz gdzieś na środku czoła - to nie problemy!!! ) zapominamy o nich – o piersiach. Rak piersi (bo nazwijmy rzecz po imieniu) może dotknąć każdą z nas. Nie ma znaczenia, z jakimi problemami urody się zmagamy, niezależnie od wieku, pochodzenia, trybu życia jaki prowadzimy. Codzienność, dorównywanie ideałom kobiet z reklam, zmusza nas do ciągłego biegu. Liczy się tylko to, by doścignąć ów ideałów. Zapominamy w tym jednak o tym, co naprawdę ważne - o regularnych badaniach, o zdrowiu. Reklama ta ma na celu ukazanie nam, że i na to w życiu musimy znaleźć czas, skoro nieraz uganiamy się za mało istotnym… Więc zamiast marudzić, że to nie takie itd., lepiej swoją uwagę skierować na to, co naprawdę się liczy, i zawczasu zapobiegać pewnym niechcianym historiom… Tego typu przekazy nigdy nie są łatwe w odbiorze, jednak: Czy pokazanie problemu w taki sposób ,ukazanie jego powszechności przemawia do Was? Uważacie, że potrzeba nam takich kampanii? W naszej opinii: „Tak” – a w Waszej? Trochę poważniej dziś, ale My staramy się mówić o tym, o czym warto, i o czym mówić się powinno…5 komentarzy:

 1. bardzo ciekawie przedstawiony problem, orginalna i przykuwająca wzrok, a co za tym idzie uwagę wizulizcja:)kobietki dbajmy o swoje piersi!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ujęcie problemu! Trzeba o tym mówić głośno. Wszystkie chwyty dozwolone :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Również jesteśmy tego samego zdania. Zdjęcia posłużyły nam jako pretekst, do poruszenia tego tematu, który w naszym odczuciu, jest bardzo ważny. Dziękujemy za komentarz, zainteresowanie blogiem, i zapraszamy do dalszego śledzenia treści :) Pozdrawiamy. P.K.

  OdpowiedzUsuń
 4. to o co warto dbać jest w nas!!! świetny tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 5. DBAJMY O SIEBIE!!!

  OdpowiedzUsuń