wtorek, 20 listopada 2012

LASKA Z KALENDARZA

Wszędzie już widać świąteczne dekoracje, reklamy i inne detale kojarzące się nam ze świętami, zimą. Koniec roku zbliża się nieubłaganie, w naszych kalendarzach zostało coraz mniej dni do wykreślenia, kartek do wydarcia:). Już niedługo czas na nowy kalendarz, który bardzo często jest wykorzystywany w reklamowaniu poszczególnych firm, które obdarowują kalendarzami oznaczonymi swoim logo klientów.
Kobieta w reklamie w formie kalendarza odgrywa znaczną rolę. Seksowna, wyzywająca kobieta przykuwająca wzrok, budząca pożądanie, poprawiająca nastrój nad nią nazwa miesiąca , często ledwo przez panów zauważona, tego typu kalendarze są świetną formą promocji, chętnie wykorzystywaną przez małe jak i te wielkie firmy i przedsiębiorstwa. Patrząc stereotypowo kalendarze te adresowane są do mężczyzn, często tych pracujących fizycznie, kto z nas choć raz nie widział kalendarza z ,,gołą babą" w warsztacie samochodowym, magazynie czy jakimś męskim zapleczu pracowniczym ?to już klasyka, choć pojawiają się nowe kontrowersje w tej dziedzinie: np.kalendarze dla firmy ZPD Linder produkujące trumny.
Przykłady kalendarzy:
ZPD Linder 2012:
ZPD Linder 2013:


Henry Hund:

3 komentarze:

  1. kalendarzy z facetami jest dużo mniej, ale też można trafić na ciekawe:)

    OdpowiedzUsuń
  2. no cóż , niektóre wg. mnie są obrzydliwe przez co rodzą się stereotypy o kobietach , a nie które fajne schludne i miłe dla oka .:)

    OdpowiedzUsuń
  3. akurat przykłady przytoczone przez Was są smaczne :)

    OdpowiedzUsuń