sobota, 1 grudnia 2012

KOBIETA ZAKUPOHOLICZKA


Większość reklam kierowana jest do Pań… Zastanawiacie się dlaczego?... Nawet jeśli tak, to odpowiedź nasuwa się sama - jesteśmy łatwym celem dla reklamodawców, iż przyznacie same – kochamy zakupy, nowości, wyprzedaże!!!


 Zakupy lubi mężczyzna a kobieta je wręcz ubóstwia!!! Która z nas nie chce mieć najmodniejszej sukienki, nowego tuszu do rzęs, który sprawi, że nasze spojrzenie będzie – hipnotajzing ;D… Buty, torebki, perfumy – i tak o zawrót głowy. Dużo reklam, pokazuje nas w sytuacjach, w których wręcz rzucamy się na produkt, który właśnie jest promowany. Czy rzeczywiście jesteśmy takimi zakupoholiczkami? 


UTRWALANIE STEREOTYPU

 I tak reklamy utrwalają obraz kobiety, jako tej , która spędza całe dnie na zakupach, gdzie czas wypełniają jej jeszcze ploty z przyjaciółkami. I tworzymy znów kolejny stereotyp… ale zastanówmy się – w świecie, gdzie konsumpcja rozwija się tak szybko, każdy z nas ulega przecież pokusom posiadania danej rzeczy. Uważamy, że w starciu mężczyzna a kobieta - wcale aż tak mocno nie wyprzedzamy Panów w szaleństwach zakupowych.  Nie mówimy, że codziennie mamy odwiedzać centra handlowe, ale od czasu do czasu, trzeba wybrać się na zakupy, i poprawić sobie humor!!! :D Myślimy jednak, że stajemy się coraz bardziej wytrawnymi łowczyniami, i z tysiąca informacji o nowościach, potrafimy wybrać te najbardziej sensowne. 


Zgadzacie się, że nasze myśli krążą prawie cały czas, jak przekonują nas reklamy wokół zakupów? Czy rzeczywiście jesteśmy aż tak podatne na to, co promowane jest w mediach? obraz kobiety nie jest nazbyt przerysowany? Jak uważacie?

źródła materiałów: 
http://www.youtube.com/watch?v=Th14dLPMzO8

7 komentarzy:

 1. Zakupy kocha każdy, a niech nas pokazują takimi ;D... każdy jakiegoś świra ma ;D ;D ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. a dlaczego nie jest pokazany facet na zakupach? oni na nie nie chadzają? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Faceci też bywają uzależnieni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. WSZYSCY KOCHAMY ZAKUPY!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. trochę prawdy w tym naszym szaleństwie, ale kto się jemu nie poddaje :)

  OdpowiedzUsuń
 6. teraz w okresie wyprzedaży, ten zakupoholizm objawia się ze zdwojoną siłą ;D

  OdpowiedzUsuń