sobota, 22 grudnia 2012

CELEBRITIES


Każda z nas szuka ideałów do naśladowania. Wzorców wskazujących jak trafnie dokonywać w życiu wyborów i czym się kierować. Jeśli takowych nie odnajdujemy w życiu, w swoim otoczeniu, szukamy ich w mediach.  Kobiety znane, rozpoznawane, lubiane. Często te pojawiają się w reklamach, przy okazji promocji nowej marki, produktu, stylu życia.

ANNA PRZYBYLSKA

Anna Przybylska, twarz marki Astor. Obecnie promuje płatki śniadaniowe Nestle dla dzieci. Zaufasz takiemu nadawcy?  Nie wywołuje skandali, zawsze nienaganna, piękna, no i matka trójki dzieci. Obraz kobiety idealnej. Wierzymy jej, stąd identyfikacja z nią nie jest trudna, a produkty jakie rekomenduje, uznamy za warte zainteresowania nimi.Kobiety znane biorą udział w przeróżnych akcjach charytatywnych, czy zachęcających kobiety do badań, profilaktyki. Obraz kobiet w mediach, wpływa na poziom naszego zaufania jakim je obdarzamy. Musimy kogoś lubić, uważać za moralną osobę, aby pójść za słowami, które wypowiada. Musimy uwierzyć, że w świecie konsumpcji, wszechobecnych mediów, świata nastawionego na zysk, ktoś naprawdę chce nam pomóc, bez korzyści dla samych siebie. Takie przypadki niezaprzeczalnie stanowią kampanie społeczne, w których celebrytki biorą coraz to chętniej udział. Kobieta dla kobiety – wiarygodne. Taki przekaz cechuje otwartość. 
Kategoria produktów reklamowanych przez Gwiazdy jest różnorodna. Jednak często promują one produkty związane z dbaniem o urodę (kremy, farby do włosów, szampony etc.) Poniżej parę przykładów:


a dla Was, jakie reklamy stanowią bardziej wiarygodny przekaz? Nadawca podobny nam, czy celebrytka z pierwszych stron gazet? 

żródła materiałów:
http://koktajl.fakt.pl/Przybylska-Wyszkoni-i-Krolikowski-nie-bija-dzieci,artykuly,119208,1.html
http://www.kampaniespoleczne.pl/kontrowersje,3749,gwiazdozbior_pr_owe_nieszczescia_i_jasne_gwiazdy_kampanii_spolecznych,2
http://afterparty.pl/newsy_artykul,7405.html
http://www.agencjabtl.pl/4721/nowosci/anna-przybylska-twarza-kampanii-nestl%C3%A9.html
http://www.telenowele.fora.pl/aktorzy-i-aktorki-polscy,37/anna-przybylska,3734-45.html
http://www.kozaczek.pl/plotka.php?id=2215
http://historiareklamy.wordpress.com/2012/03/23/gwiazdy-w-reklamach/
http://www.plejada.pl/20955,1,17,gwiazdy-w-reklamach-garnier,fotogaleria.html
http://swiat-w-gwiazdach.blog.onet.pl/2009/03/27/gwiazdy-w-reklamach/
http://dlalejdis.pl/konkurs/lekkosc_i_swoboda_ruchu_wlosow_z_nowa_linia_pantene_aqua_light
http://www.handsomemen.pl/wlosy,fryzury_gwiazd,polskie_gwiazdy_w_reklamach_kosmetykow_do_wlosow_1352120998.html
http://kobieta.wp.pl/kat,114154,title,Polskie-gwiazdy-angazuja-sie-w-Sekrety-Zycia,wid,14980529,wiadomosc.html?ticaid=1fc3f

4 komentarze:

 1. Wasz blog jest super, idealny dla nas - o reklamie. Ciekawy i na temat, nie wymyslacie na siłę jak inni. Dużo zdjęc i filmików - aż chce się wchodzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy bardzo :) Miło czytać takie komentarze :) Staramy się jak możemy :) Pozdrawiamy świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Skuteczna promocja - zawsze z udziałem celebrytki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubimy czerpać wzorce z telewizji... każdy chciałby wieść życie gwiazdy, więc to trafiony sposób promocji.

  OdpowiedzUsuń